50 plazhet më magjepse në botë, ku futet dhe Ksamili

0

Ja 50 plazhet me të bukura në botë:

1. Plazhi Navagio, Greqi

2. Plazhi Whitehaven, Australi

3. El Nido Beach, Filipine

4. Praia do Sancho, Brazil

5. Plazhi i Tulumit, Meksikë

6. Grace Bay, Turks dhe Caicos

7. Plashi Seven Mile, Ishujt Kajman

8. Anse Source D’Argent, Sejshel

9. Gjiri i Majës, Tajlandë

10. Plazh Varadero në Kubë

11. Diani Beach, Kenia

12. Plazh Pink Sands, Bahamas

13. Anse Lazio, Sejshel

14. Beach Railay, Tajlandë

15. Playa Norte, Meksikë

16. Noetzie Beach, Afrika e Jugut

17. Balandra Beach, Meksikë

18. Reynisfjara Beach, Islandë

19. Plazhi i Honokalanit, SHBA

20. Beach Bavaro, Republika Dominikane

21. “Bregu i Egër” i Afrikës së Jugut, Gjiri i Kafesë

22. Platja de Formentor, Spanjë

23. Laniku Beach, SHBA

24. Malmok Beach, Aruba

25. Plazhi Matira, Bora Bora

26. Radhanagar Beach, Indi

27. Isla Holbox, Meksikë

28. Half Moon Cay, Bahamas

29. Manuel Antonio Beach, Kosta Rika

30. Plazhi i Blinky, Australi

31. Long Beach, Kanada

32. Camps Bay Beach, Afrika e Jugut

33. Hyams Beach, Australi

34. Cable Beach, Australi

35. Lucky Bay, Australi

36. Shampanjë Beach, ishulli i Espiritu Santo në Vanuatu

37. Flamenco Beach, Porto Riko

38. Honopu Beach, SHBA

39. Plazhi i Bowmanit, SHBA

40. Plazhi i Comporta, Portugali

41. Xhade Giant’s, Britani

42. Calanque de Sugiton, Francë

43. Bai Khem Beach, Vietnam

44. Wineglass Bay, Australi

45. Laguna Beach, SHBA

46. Pianemo, Indonezi

47. Ksamil, Albania

48. Grand Anse, Grenada

49. Plazhi Bathsheba, Barbados

50. Cannon Beach, SHBA

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.