Aksident i shumëfishtë/ 8 makina përplasen me njëra-tjetrën, plagosen 7 persona

Një aksident ka ndodhur në Bresje të Fushë-Kosovës ku si pasojë kanë mbetur të lënduar shtatë persona. Në aksident janë përfshirë tetë vetura.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi.

“Aksidenti ka ndodhur në dalje të Fushë Kosovës drejtimi për Sllatinë në ora 17:25. Në aksident janë përfshirë tetë vetura, si pasojë e aksidentit janë lënduar shtatë persona kanë pësuar lëndime”, ka thënë ai.

Në aksident janë përfshire tetë automjete duke përfshire edhe një autobus.

Policia e Kosovës ka dalë në vendin e ngjarjes për të mësuar shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.