Alonso: Kam thënë që do të triumfojë në vitin 2018 dhe do ta bëj

0

​Fernando Alonso insiston se do të triumfojë në Formula 1 në vitin 2018.

Piloti spanjoll i McLaren, Fernando Alonso vazhdon të insistoj se do të jetë ai kampion i këtij sezoni në Formula 1.

Ai këtë e kishte thënë vitin e kaluar në Baku dhe e ka përsëritur sërish në një intervistë për AS.

“Këtë sezon do të triumfojë. E kam thënë në vitin 2017 në Baku dhe do ta bëj. Në vitin 2018 do të triumfojë”, u shpreh spanjolli.

Alonso gjatë karrierës së tij ka triumfuar dy herë në Formula 1, në vitet 2005 deh 2006.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.