Arrihet akordi, Tirana po transferon ish-lojtarin e Partizanit

0

Tirana duket se do të rikthehet në majë të futbollit shqiptar, të pakten merkaton po e bën që skuadra të shkojë në krye të klasifikimit. Agustin Torassa dhe Elton Cale janë zyrtarizuar në kampin bardheblu, ndërsa goditje a radhës ka ardhur.

Sipas telesport, mesfushori Idriz Batha do t’u bashkohet kryeqytetasve dhe gjithçka është kryer. Gjirokastriti ka gjetur akordin me drejtuesit dhe tashmë mbetet vetëm prezantimi i tij që me shumë mundësi do të vijë ditën e sotme.

Batha ishte dhe pranë Kukësit, por në fund vendosi për Tiranën duke qenë se bardheblutë i jepnin më shumë para në momentin e firmës. 27-vjeçari nuk do të pritet shumë mirë nga tifozët duke qenë se më herët ka luajtur për Partizanin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.