Home Sport Aubameyang “thumbon” Milan-in: Ia kishte futur gjumit edhe këtë herë!

Aubameyang “thumbon” Milan-in: Ia kishte futur gjumit edhe këtë herë!

0

Verën që lamë pas merkato e futbollit ishte shumë e nxehtë dhe shumë emra futbollistësh u lakuan në klube të ndryshme. Pavarësisht se shpenzuan më shumë se 200 mln euro, Milan nuk arriti të rikthente në shtëpi sulmuesin e Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang.

Situata ndryshoi në dimër dhe 29-vjeçari kompletoi kalimin te Arsenal, duke lënë thatë tifozët e Milan. Në një intervistë të fundit kur u pyet për kalimin te Milan, Aubameyang us hpreh: “Milani ia kishte future gjumit edhe këtë radhë”. Një fjali që në fakt e kishte thënë edhe në verë.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.