Home Authors Posts by folshqip

folshqip

2587 POSTS 0 COMMENTS

Ilir Meta paralajmëron mos dekretimin e Ramës si ministër të jashtëm

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, deklaron se një person nuk mund të mbajë dy funksione brenda qeverisë. Manjani tregon se nenet 95 dhe 103 të...

Pse kryeministri urren Bushatin dhe Lubonjën?

Nga Berat Buzhala Të premten e kaluar Edi Rama e bëri selektimin final të gazetarëve. Kjo listë ka rrezik që nuk do të përtërihet deri...

Studentët detyrojnë policinë të tërhiqet, futen mbi 200 studentë

Po rritet protesta e studentëve. Prej 4 ditësh, studentët e fakulteteve kryesore në Tiranë vijojnë ngujimin në shenjë proteste për plotësimin e kërkesave të tyre. Një...

Mali me borxhe i studentëve në SHBA

Asnjëherë më parë studentët në SHBA nuk kanë pasur kaq borxhe sa aktualisht. Kreditë e studentëve janë mali i dytë me borxhe të armerikanëve...

Heqja e kufirit Kosovë-Shqipëri bashkim apo lehtësim i procedurave?

Njohësit e çështjeve të Ballkanit thonë se moszgjidhja e problemit të Kosovës e Serbisë ka filluar të japë efektet e para të dështimit të...

Albin Kurti: Presidenti Thaçi të shkojë në Gjykatën e Hagës dhe...

Postimi i plotë i Albin Kurtit në Facebook: Shko Hashim Arritjet dhe sukseset që Kosova i ka pasur falë sakrificave të popullit tonë e të UÇK-së,...

“Zëri Amerikës” jep fakte drithëruese për qeverinë shqiptare

Në Shqipëri zbulohen detaje të tjera lidhur me kompaninë DH Albania e cila fitoi garën për ndërtimin e një pjese të Unazës së Re...

Gjyqtari kërkoi seks gruas në këmbim të gjyqit, por mori prangat

Njoftimi i Policisë së Shtetit: Drejtoria Hetimore Qendrore në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Fier dhe Tiranë kryen ekzekutimet  e vendimeve të Gjykatës së...

Skandal/ Mbledhje qeverie në restorant peshku!

Nga Afrim Krasniqi/ Shqipëria ka kryeministri, ka mbi 15 ministri, ka mbi 130 institucione publike, ka universitete, akademi, institute, salla muzeale, e plot ndërtesa e...

“Xing me Ermalin” si Shqipëria që ëndërron Rama

Nga Andi Bushati/ Nisja e një viti në rolin e kllounit nuk është mëkati i vetëm i shfaqes së Edi Ramës përballë Ermal Mamaqit. Përtej...