Home Authors Posts by folshqip

folshqip

2431 POSTS 0 COMMENTS

Plas herri dhe grushti te zyra e prokurorisë së krimeve të...

Ajo çka mësuam dje për largimin e disa prokurorëve nga puna në Tiranë, të cilët, sipas prokurorisë nuk kanë pranuar të futen në shortin...

Monika kryemadhi: Rama ulet me kriminelë në tavolinë

Në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili, Monika Kryemadhi bëri një deklaratë të fortë, duke thënë se paratë e kanabisit që, sipas saj, u...

Edi Rama e dredh: Jo ndarje, por shkëmbim territoresh, po!

Kryeministri Rama ka folur në emisionin “Opinion” lidhur me marrëveshjen e shumëdiskutuar Kosovë- Serbi, lidhur me çështjen e Kosovës. Ai ka cituar një deklaratë të...

Zyrtarja e DASH: Trafiku i drogës është diçka shumë shqetësuese, shpesh...

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të pastruar politikën nga krimi dhe korrupsioni. Gjatë...

Moviola/ Specialistët e arbitrimit mbrojnë Ronaldon: “Nuk bëri asgjë”

Kartoni i kuq i Cristiano Ronaldos në ndeshjen Valencia-Juventus ka qenë edhe pika më e diskutuar e mbrëmjes së Champions. Brych ka gjykuar si...

Gjobëvënësit Lulzim e Sali Berisha

Nga Mero Baze E keni dëgjuar të gjithë që kohët e fundit Lulzim e Sali Berisha po përmendin shpesh gjyqtarin Ardian Dvorani si një rast...

Gjermania merr Shqipërisë edhe berberat

Gjermania është kthyer në ëndrrën dhe mundësinë e çdo të riu shqiptar. Për të prekur ëndrrën gjermane jo domosdoshmërisht duhet të jesh mjek ose...

Thaçi kërcënon Gjykatën Kushtetuese dhe rendin kushtetues me një pyetje djallëzore

Në një dokument që e ka siguruar Gazeta Express, Presidenti Thaçi i ka dërguar një pyetje Gjykatës Kushtetuese, me anë të së cilës i...

Basha: Rama-Marku shkatërruan hetimet për Tahirin, tani po përgatisin …

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka deklaruar se me lëvizjen e prokurorëve, dyshja Rama-Marku, shkatërruan përfundimisht hetimin për Tahirin dhe përgatitën mbylljen e dosjes...

Kosova mes Merkel dhe Trump

Në kuadër të zhvillimeve të fundit lidhur me marrëveshjen e mundshme Kosovë-Serbi, e cila përfshin shkëmbim të territoreve mes vendeve, liderët në Kosovë janë...