Home Authors Posts by folshqip

folshqip

2555 POSTS 0 COMMENTS

50 plazhet më magjepse në botë, ku futet dhe Ksamili

Ja 50 plazhet me të bukura në botë: 1. Plazhi Navagio, Greqi 2. Plazhi Whitehaven, Australi 3. El Nido Beach, Filipine 4. Praia do Sancho, Brazil 5. Plazhi i...

Plas sherri publik mes Edi Ramës dhe Ylli Rakipit

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer sot debatit për protestat e banorëve në Unazën e Re, krejtësisht në mënyrën e tij të re me...

Një qasje emancipuese ndaj historisë (për letrën e kryeministrit)

Nga Fatos Tarifa I nderuar z. Kryeministër, Më lejoni, së pari, t’ju shpreh mirënjohje dhe vlerësim për seriozitetin me të cilin iu përgjigjët intervistës sime të...

Flamur Noka: Edi Ramës do t’i duket shëtitje arratia e Nanos...

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka në një intervistë për gazetën "Koha Jonë" ka deklaruar se Edi Rama nuk përfaqëson më qytetarët e këtij...

Dhunë në protestën e banorëve në Tiranë

Protesta e banorëve që kundërshtojnë prishjen e banesave në gjurmën e projektit së Unazës së Re, ka arritur kulmin mesditën e 22 Nëntorit. Protesta ka...

Në mbledhjet me dyer të mbyllura të qeverisë, Rama kërkon llogari...

Ish-zv.ministri i arsimit Taulant Muka ka bërë një koment interesant në Facebook. Ai qëndroi në këtë detyrë vetëm 2 javë dhe dha dorëheqjen pasi...

Kosovë: ngritje 100% e taksave doganore për produktet e Serbisë

Qeveria e Kosovës vendosi të mërkurën të rritë taksën doganore për 100% për të gjitha produktet e Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës që importohen...

Amerikanët nuk e falin Sajmir Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në...

Nënë Havasë që po i shembin shtëpinë

Nënë Havaja qëndron jo me shpresën se sa njerëz do të blejnë më lule, por me dhimbjen e djemve të saj, të cilët nga...

Ndizet flakë “Astiri”

Banorët e Astirit kanë bllokuar sërish rrugën në shenjë proteste për projektin e Unazës së Madhe që parashikon prishjen e banesave të tyre. Ashtu si...