Home Authors Posts by Nilda

Nilda

9991 POSTS 0 COMMENTS

Surprizon reperja e njohur, bën shqiponjën me duar

Simboli i shqiponjës me duar është kthyer në diçka normale për shqiptarët që jetojnë jashtë vendit. Kësaj radhe ajo që ka habitur të gjithë është...

Sot kryesia e re e PD, ja lista e kandidatëve për...

Partia Demokratike zgjedh sot me votë direkte nga Këshilli Kombëtar, 15 anëtarë e Kryesisë së saj. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, bëri të ditur dje...

Plas sherri në Fier, dy vëllezër “masakrojnë” rëndë 42-vjeçarin

Një incident është regjistruar në Fier, ku dy vëllezër kanë rrahur me mjete të forta një 42-vjeçar. Si pasojë e dëmtimeve të marra, raportohet se...

Basha kthen Nishanin në PD, e propozon Kryetar të Këshillit

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka propozuar Këshillit Kombëtar të PD që pritet të mblidhet nesër 15 emrat për anëtarë të Kryesisë së...

Putin në Beograd, asgjë dhe shumëçka

Nga Çim Peka  Vizita e shumëpritur e presidentit rus në Beograd, nuk prodhoi asgjë. Ose, shumëçka. Në varësi të këndvështrimit dhe aktorëve. Megjithëse kjo ishte vizita e katërt...

Kush qëndron pas llogarisë së vezës që theu rekordin në “Instagram”?

Mjaftoi fotoja e një veze që të thyente rekordin e Kylie Jenner, që zinte vendin e parë me foton më të pëlqyer në “Instagram”. Tashmë...

Sot, një tjetër e premte e zezë për shqiptarët

Nga Sali Berisha Sot është një e premte tjetër e zeze: ne historinë e kushtetutshmërisë, interesit kombëtar dhe politikes se jashtme te Shqipërisë! Te dashur miq, sot është...

E mbani mend këtë telefon Motorola? Rikthehet me çmim shokues

E mbani mend Razr, telefonin Motorola, aq shumë popullor në vitin 2000? Kompania ‘Lenovo’ e cila ka aktualisht markën Motorola, dëshiron që të rikthejë një...

Gazeta gjermane: Kur Artan Hoxha trembej nga Klement Balili!

Nga Jonas Breng  Prolog  Përherë në mëngjes kur Artan Hoxha çapitet në banjë për t’i larë dhëmbët, ai së pari shikon nëse poshtë në oborr po...

Qytetarët degjenerojnë Ramën: Si arrite të bëhesh Kryeministër me thonj të...

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook u ka uruar një ditë të mbarë qytetarëve me disa foto nga rruga e Ulzës. Rama shkruan: MIRËMËNGJES dhe...