Home Authors Posts by linda

linda

4677 POSTS 0 COMMENTS

Sulmoi barbarisht me kaçavidë gruan, shqiptari arrestohet pas dy vitesh arrati

Pas dy vitesh në arrati, ka përfunduar ‘aventura’ e një 26-vjeçari shqiptar nga Kosova, i cili sulmoi barbarisht gruan e tij me kaçavidë. Ngjarja...

Dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, strategjia e Bashkimit Europian

Strategjia e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor mund të shërbejë si pikë nxitëse që Kosova dhe Serbia të përfshihen në një fazë të re...

Të dobësohesh me kafe

Konsumimi i vazhdueshëm i kafes apo produkteve të tjera që përmbajnë kafeinë, midis të cilëve çaji, është në gjendje të ndihmojë në dobësim, ishte...

Antonelo Preiti drejt largimit nga Partizani, gati rikthimi në futbollin italian

Partizani e nisi sezonin 2017- 2018 me bujë, pasi të tillë ishin emrat që u importuan nga Italia. Nga kolonia italiane, ndër të vetmit...

Hapet gara për hekurudhën Tiranë-Rinas-Durrës, afat deri më 31 maj

Qeveria ka çelur fazën parakualifikimit për kompanitë që do të jenë të interesuara të zbatojnë projektin e rehabilitimit të linjës hekurudhore Tiranë-Durrës si dhe...

Lajm i mirë për qytetarët, nga 1 qershori ndryshojnë ofertat e...

Nga data 1 Qershor kompanitë celulare janë të detyruar të kthejnë ofertat në 30 ditë nga 28 ditë që janë aktualisht, të paktën Telecom...

Përfitimet e shëndetit nga lajthitë

Thelbi i lajthisë preferohet edhe për organizma të dobësuar Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm...

Paloka ironizon Bregun dhe Selamin: Dilni nga hiçi sa herë Rama...

Qëndrimi i Eduard Selamit dhe fitorja e Majlinda Bregut, për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimuit Rajonal, ka nxitur një reagim...

Trajneri i Liverpulit: Bëmë një paraqitje të përsosur, por në fund...

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, pas fitores 5-2 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions kundër Romës, deklaroi se skuadra e tij gaboi në...

Media gjermane: Shqipëria do të hyjë në BE por ka jo...

Shqipëria do të hyjë në BE por ka jo pak probleme, shkruan "Die Welt". Kryeminisitri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon të bindë kancelaren gjermane...