Home Politike Basha: Të shporrim aleancën e krimit, jeni të tradhëtuar nga drejtuesit politik

Basha: Të shporrim aleancën e krimit, jeni të tradhëtuar nga drejtuesit politik

0

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka zhvilluar sot nje vizite në familjen e policit të vrarë për shkak të detyrës, komisar Artan Cuku. Vizita u be ne kuader te 105 vjetorit te themelimit te Policise Shqiptare. mbushi 105 vite nga themelimi

Në krah të Bashës në këtë vizitë kanë qenë deputetët demokratë Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Gent Strazimiri si dhe efektivë të liruar të policisë. Pas vizites ne banesen e familjes se Cukut, Basha ka dhene nje deklarate per mediat, duke leshuar akuza te forta ndaj krimit sipas tij te bere njesh me pushtetin dhe aleancave mafioze te Rames per te mbajtur pushtetin.

“Në këtë 105 vjetor policia është në një moment tragjik, e tradhtuar nga drejtuesit politik. Nëse më parë kriminelët merrnin arratinë dhe policia ishte në ballë të luftës, sot kriminelët janë në krye të Policisë së Shtetit, ndërsa drejtuesit e policisë kanë marrë arratinë, ose janë goditur nga krimi, sikurse është oficeri Artan Cuku. Të tjerë janë larguar si Dritan Zagani, pasi denoncuan lidhjet e pushtetit kriminal, lidhjet kriminale të Saimir Tahirit. Të bashkohemi në një aleancë vlerash për të shporrur aleancën e krimit. I bëj thirrje çdo burri dhe gruaje nën uniformë të gjejë forcën. Vettingu nga Xhafa apo Edi Rama është si t’i varësh mëlçitë ujkut në qafë” – u shpreh Basha.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.