Basha, thirrje shqiptarëve: Nesër në orën 20:00, të bashkohemi të gjithë në Tiranë!

0

Kryetari i opozitës Lulim Basha u ka shpalosur sot një mesazh të ri, me video, qytetarëve shqiptarë, të cilëve u ka drejtuar thirrjen për t’u bashkuar të hënën të gjithë bashkë në një protestë kombëtare me një motiv më shumë.

Basha shkruan në Fb së bashku me mesazhin që shfaq videoja e tretë kushtuar kësaj proteste:

Nesër më 8 korrik në orën 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë si njerëz të lirë me dinjitet, prindër, motra, vëllezër, bij e bija shqiptarësh kurajozë, të gjithë bashkë kundër diktaturës së krimit, në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, për familjet dhe fëmijët tuaj, për “#ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! Rama ik!’

Nesër me #8korrik në orën 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë si njerëz të lirë me dinjitet, prindër, motra, vëllezër, bij e bija shqiptarësh kurajozë, të gjithë bashkëkundër diktaturës së krimit, në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Sonntag, 7. Juli 2019

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.