Home Aktualitet Bujar Asqeriu: Askush nuk e çan t*apin, na hedhin një kockë e...

Bujar Asqeriu: Askush nuk e çan t*apin, na hedhin një kockë e tallen me ne

0

Teksa zien debati mes artisteve dhe Ministrise se Kultures per godinen e re te Teatrit Kombetar dhe jo vetem, dhe nderkohe qe artistet presin ne bisedime ministren Kumbaro, sot aktori i njohur Bujar Asqeriu ka shperthyer me nje deklarate te forte.

“Artisti më i mirë merr një rrogë sa nëpunësja më e ulët e shtetit. Zoti i paftë ata që vjedhin, ia kam lene Zotit”- ka thene ai, duke shtuar se “nga jeta ikën artistët më të njohur dhe askush nuk e çau trapin për ta”.

Asqeriu ne deklaraten e bere per mediat jashte ambienteve te teatit, kujtoi te madhin Bujar Lako, qe jetonte në një dhomë 50 metra katror dhe askush nuk u kujtua.

“Ky vend qeveriset nga hajdute, qe vjedhin edhe 100 lekeshin e dosjeve dhe stilolapsave
dhe ne na hedhin nje kocke dhe tallen me ne”- tha ai. 
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.