”Caka”, ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës përshëndet venndimin e Metës

0

Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka përshenjur vendimin e Presidentit, Ilir Meta për të mos dekretuar si ministër të Punëve të Jashtme, Gent Cakajn.

Sipas ish-zyrtares së lartë të Kosovës, vendimi i Metës është vizionar dhe në mbrojte të kufijve të Kosovës.

Sipas saj, nuk u dekretua kandidati për ministër të Jashtëm që ishte pro përpjekjes për të prekur kufijtë.

“E pershendes vendimin kombetar dhe vizionar te Presidentit te Shqiperise ne mbrojtje te kufijve te Kosoves.

Ai sot nuk dekretoi nje kandidate per minister te jashtem qe ishte pro prekjes se kufijve, te nominuar qellimshem dhe me djallezi nga kryeministri Rama”, shkruan Edita Tahiri.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.