Aktualitet

Home Aktualitet

Lajmet e fundit

Klevis Balliu rrëfen të kaluarën: Kam punuar kamarier

Klevis Balliu është deputeti më i ri Kuvendit, pasi është zgjedhur në legjislaturën e fundit. Deputeti i qarkut të Korçës i ftuar në emisionin e...

Mbyllja e Qeverisë në SHBA, Trump akuza të forta

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka fajësuar ligjvënësit demokratë për mbyllje të qevrisë federale, që filloi pas mesnatës nga e premtja në...

“Kthehu kur të jesh pjesë e All Star”, historia e Rihanës...

Thuajse 4 vite më parë, basketbollisti i Philadelphia 76ers, Joel Embiid i propozoi për një lidhje këngëtares së famshme, Rihana, por kjo e fundit...

Spartak Ngjela: Rama në hall, po planifikon shkatërrimin e vendit

Spartak NGJELA  “Hyni nga porta e ngushtë; se porta e gjerë dhe e hapur ju çon në shkatërim”. Kështu ka thënë Jezusi si porosi mbi 2000...

Bisedimet shqiptaro-greke, Greqia del e fituar

Prej dy ditësh në Korçë po mbahet takimi i radhës mes ministrave të jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë. Ditmir Bushati dhe Niko Kotzias kanë...