Aktualitet

Home Aktualitet

Lajmet e fundit

Pesë përfitimet e jashtëzakonshme të arrave, frutit më të mirë të...

Krahasuar me të gjitha frutat e tjera të thata, arrat përmbajnë përqendrimin më të lartë të acideve yndyrore omega-3. Së bashku me yndyrnat e...

Zbuloni nëse të dhënat tuaja personale janë vjedhur në Facebook

Hakerat vodhën të dhënat personale të 29 milionë përdoruesve të Facebook kohët e fundit. Të dhënat e hakuara përfshijnë informacione si numra telefoni, email,gjinia, vendlindja,...

Historia që përloti publikun, fëmijët e mitur i luten nënë “live”:...

Personazhi i dytë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Rudina e cila kishte ardhur ekskluzivisht nga Gjermania për të rrëfyer historinë e...

VIDEO/ Një shqiptar mposht Realin në Bernabeu

Levante e Enis Bardhit dhe Sadikut ka mposhtur Realin në Santiago Bernabeu. Sadiku nuk ishte në lojë pasi siç dihet është i dëmtuar, teksa bardhi...

Arrestohen dy ish-deputetë të Partisë Socialiste

Është arrestuar ditën e sotme ish-drejtori i përgjithshëm i burgjeve, Arben Çuko, i cili dyshohet se është i përfshirë në korrupsion pasiv, gjatë kohës...