Bota

Home Bota

Lajmet e fundit

Kryeministri i lutet LSI për votat e Magjistraturës

Të hënën Parlamenti do të hedhë në votimin ndryshimet në ligjin "Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve", një nen i të cilit ndryshon dhe...

Tiran/ Transferohet i gjithë “tregu i gabit”, ja ku do të...

Bashkia e Tiranës synon që të grumbullojë të gjithë tregtuesit e veshjeve të përdorura nga tetë zona ku ata ushtrojnë aktivitetin sot nëpër kryeqytet...

Përfundojnë në Prokurori,11 ish-zyrtarë, ja akuzat…

Janë kallëzuar në Prokurori nga Kontrolli i Lartë i shtetit 11 zyrtarë përkatësisht nga komunat Blinisht, Ungrej dhe Zejmen në Lezhë me motivacionin e...

Deklarata e fortë e Bashes: Po fshehin përgjimet që lidhin Gjiknurin...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ku ka akuzuar kryeprokuroren Arta Marku dhe atë të krimeve...

Shoferi i parë që u dënua me gjobë për tejkalim të...

Walter Arnold ka qenë duke drejtuar makinën “Arnold Benz Motor” Cariage, me 12 kilometra në orë në një rrugë në Kent të Anglisë. Për...