Bota

Home Bota

Lajmet e fundit

Lubonja: Rama duhet të ishte rrëzuar pas gjithë këtyre skandaleve

Analisti Fatos Lubonja në lidhje “Skype” me rubrikën “Opinion” në “News 24” u shpreh se qeveria e drejtuar nga kryeministri Rama duhej të ishte...

Rriten temperaturat/ Ja suprizat e motit për nesër

Nga pasditja e sotme dhe nesër pritet që të ketë një rritje temperaturash në të gjithë Shqipërinë. Sipas parashikimit të motit të bërë nga Instituti...

Balili i veshur si për dasmë u tregua ‘zotni’ trafikant

Nga Mark Marku Klement Balili, i ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit”, i ka dhënë dje fund talljes me shtetin shqiptar, teksa është vetëdorëzuar te Policia shqiptare,...

U la jashtë listës për kryesinë e PD, deputeti shpërthen kundër...

Deputeti i Partisë Demokratike në qarkun e Korçës, Hekuran Hoxhalli nuk e ka mirëpritur lënien jashtë listës së kandidatëve për anëtar të Kryesisë së...

Skandali në emisionin e Arbana Osmanit i sjell pasoja ligjore

Autoriteti i Medias Audiovizive i ka tërhequr vëmendjen televizionit “Top Channel”, pasi ka konstatuar shkelje në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” të...