Bota

Home Bota

Lajmet e fundit

Rreziqet që i kanosen Ballkanit nëse ndryshojnë kufijtë e Kosovës

Nga Janusz Bugajski/ Spektri i ndarjes po e bezdis Ballkanin këtë verë. Pas disa deklaratave provokuese nga politikanët serbë dhe kosovarë dhe në mes të heshtjes...

Dhjetëra ura në Shqipëri rrezikojnë shembjen

Tragjedia në Itali ku shembja e "Urës Morandi" shkaktoi 45 viktima, mes të cilëve dhe dy të rinj shqiptarë, ka rikthyer vëmendjen në sigurinë...

Për Zylot e Tiranës, që i kanë sytë nga Beogradi dhe...

Nga Spartak Ngjela Të gjithë beogradasit shqiptarë, por sidomos filoruso-sovjetikët, sot janë më qesharakët. l. I shoh nëpër portale dhe në FB që shkruajnë për “forcën ruse”....

Lista e urave më të rrezikshme në Shqipëri, të degraduara dhe...

Ura e Tapizës, në dalje të segmentit Kamëz-Fushë Krujë, e ndërtuar në vitet ’70 , paraqitet në gjendje të degraduar dhe përveç kësaj mungon...

Flet berberi që qethi e rruajti kryeministrin

Gazetarja e "Edicionit Veror" ndodhet pikërisht te berber Sandri, aty ku Kryeministri teksa kalonte pushimet në Jug të vendit, shkoi të qethej. Një ngjarje kjo...