Bota

Home Bota

Lajmet e fundit

‘Plakat’ tërbojnë motin në Shqipëri/ Ja e vërteta e legjendës

Sipas rrëfimeve nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit mars lidhen me “mitin e plakave”. Në disa krahina...

Kryetar i LZHK-së: Vetingu, Rama të ruajë qetësinë…

Deputeti Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, ka shprehur rezervat e tij për vendimin e parë të vettingut ku u skualifikua gjyqtari Fatos Lulo, anëtar...

Rrëfimi i Almedës/ Nga konkurrimi në Turqi në “timonin” e DWS...

Në moshë të vogël bukuroshja Almeda Abazi e ka provuar veten në një spektakël si “Dancing With The Stars” në Turqi. Por këtë herë ajo...

Berisha denoncon: Kryehajduti i Vlorës ka ardhur në Tiranë

Berisha ka publikuar një mesazh të një qytetari, i cili pretendon se drejtori i ri i ALUIZN-it në Tiranë, ka qenë i përfshirë në...

Tokat e bregdetit që do përlajë Kryeministri

Nga Koço Kokëdhima. Qeveritë e Tiranës dhe kryetarët e partive të vjetra kanë grabitur sistematikisht tokat në bregdet. Me një vendim të vitit 2014, qeveria...