Editorial

Home Editorial

Lajmet e fundit

E dinit pse çokollata merr ngjyrë të bardhë, nëse s’e hani...

S’ka asgjë më të mirë sesa një copë çokollatë – por çdo vit, miliona kg çokollatë shkojnë dëm për shkak se bëhen me atë...

Duka, Vangjush Dakos: Mos bërtit se nuk të korrespodon me fizikun

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako dhe kreu i PAA-së, Agron Duka, kanë shkëmbyer akuza dhe batuta në studion e News 24. Kryebashkiaku Dako nuk kurseu...

Arrijnë në Serbi, ‘ujqërit e natës’

Dhjetëra pjesëtarë të grupit rus “Ujqërit e natës” kanë nisur turneun e tyre “Ballkani rus” me furgonë, ndërsa motoristët kanë mbetur në Rusi, për...

Skandali/Dhjetë HEC-e në Parkun Kombëtar të Korab-Koritnik!

“Fiks Fare” denoncoi shkatërrimin e monumentit natyror “Gryka e Vanave” në Kukës. Për vite me radhë, institucionet shtetërore, me vendime të dyshimta kanë dhënë...

Kullat rreth Teatrit/ Pse hesht Shkreli e Lame?!

Agron Gjekmarkaj. Pardje kam bërë një shkrim për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe kullat rreth tij duke e adresuar problemin te pushteti absolut i Kryeministrit...