Editorial

Home Editorial

Lajmet e fundit

Njihuni me 13 sekretet që fsheh çdo njeri

Studiuesit thonë se nuk është numri i sekreteve ai që është i rëndësishëm. Përkundrazi, është barra e atyre sekreteve - ato peshojnë mbi ju,...

5 arsyet pse duhet të pini nga një lugë uthull molle,...

Do të ishte e kotë t’ju pyesnim në qoftë se e njihni uthullën e mollës pasi kemi folur aq shumë për të dhe e...

Njihuni me shtetin që ka më shumë biçikleta se njerëz

Me 17 milionë banorë dhe 23 milionë biçikleta, Holanda tashmë zyrtarisht ka më shumë nga këta të fundit se sa njerëz. Nisur nga kjo, ajo...

Arrestohet në Tiranë i kërkuari për vjedhje me armë në Tepelenë

Një 30 vjeçar i shpallur në kërkim që në vitin 2015 në Tepelenë, është arrestuar nga policia në fshatin të Yrshek në Tiranë. Shtetasi...

Përballja e dytë e Jasharëve me armikun

Nga Jakup Krasniqi Me rastin e 21 vjetorit të sulmit diversant serb mbi familjen Jashari Pas luftimeve të 25 e 26 nëntorit 1997, regjimi i Beogradit...