Ekonomi

Home Ekonomi

Lajmet e fundit

Foto/ Dalin SMS, kreu i FRESSH: Këto mesazhe shkruajini te Rama

Ndërkohë që kreu i qeverisë Edi Rama po monologonte në një shfryrje inati të gjatë në facebook për protestën e studentëve që ka marrë...

Presidenti Meta në konferencën e OKB: Shqipëria strategji për migracionin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot dhe përshëndeti Konferencën Ndërqeveritare të Nivelit të Lartë, të organizuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara...

Ina Nuka, në gjendje të mirë shëndetësore pas dy operacioneve

24 vjeçarja e forcave “Shqiponja”, Ina Nuka, e cila prej plasjes së një kapsolli në dorë humbi njërin nga gishtërinjtë, ndodhet në gjendje të...

Tarifat, Rama: Universiteti autonom, s’ndërhyjmë. I ulim nëse…

Një prej kërkesave të studentëve është përgjysmimi i tarifave për një vit akademik. Por për kryeministrin Rama është e pamundur që ai të ndërhyjë tek...

Rama e quan “larvë”: Taulant Muka kërkoi shofer dhe punësim të...

Kryeministri Rama rrëfeu të vërtetën e tij lidhur me emërimin dhe me pas dorëheqjen e ish-zëvendësministrit të Arsimit Taulant Muka. Rama: Këtë e nderova më...