Kultura

Home Kultura

Lajmet e fundit

Mbase nuk mund të shkoni, por shihni 10 vendet më të...

Ekspertët e aventurës së Lonely Planet kanë zbuluar destinacionet më të mira të udhëtimit për 2019. Vendi që qëndron në krye të listët është...

Arrestimet/ Gazetarja: Në dosjen e përgjimeve Dako dhe deputetë

TIRANË - Dosja hetimore e mega-operacionit ‘Vol-Vo 4’, ku u goditën 4 grupe kriminale në 12 qarqe të vendit si dhe u arrestuan 27...

VIDEO/ 11-vjeçari rrëzon shkencëtarin e shquar: Zoti ekziston, ja provat

William Maillis nuk është një 11-vjeçar i zakonshëm. Pavarësisht moshës që ka, ai është shumë inteligjent dhe thotë se do t’ia kushtojë jetën e...

Bes Kallaku ironizon me çmimet për kosovarët në Shqipëri

Aktori Bes Kallaku njihet për batutat me të cilat ka bërë për vete publikun. Bes Kallaku së fundi ka publikuar disa video në Instagram, me...

Studimi i fundit: Kujdes! Aloe Vera nuk duhet të konsumohet

Shumë produkte dobësimi kanë në përmbajtje Aloe Vera. Ky lëng është me të vërtetë çudibërës, por studimet e fundit tregojnë se ajo nuk duhet...