Kultura

Home Kultura

Lajmet e fundit

Hetimi për ‘Kallëzim të rremë’, Salianji-prokurorisë: Dua mostrat e zërit

TIRANË - Në një kohë kur Ervin Salianji po hetohet nga Prokuroria për ‘kallëzim të rremë’ për çështjen ‘Babalja’, vjen lëvizja e radhës nga deputeti...

Balla padit te Krimet e Rënda Bashën, Salianjin dhe Hoxhën (Dokument)

TIRANË- Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ashtu siç paralajmëroi një ditë më parë ka paditur sot në Prokurorinë e Krimeve të...

Ky është detergjenti që nuk duhet përdorur kurrë në kuzhinë, mund...

Pastrimi i shtëpisë është një proces sa i thjeshtë, aq edhe i vështirë. Përveç lodhjes fizike, jo gjithmonë është e lehtë të gjesh produktet larëse...

‘Vëzhgimi i terroristëve të kthyer nga lufta dhe kufiri/ Zbardhet takimi...

Ministri i Brendshëm e ka njohur zyrtarin e lartë amerikan me strategjinë e palës shqiptare për të parandaluar ekstremizmin e dhunshëm, përmes një marrëdhënie...

Kanadaja legalizon përdorimin e marijuanës

Kanadaja është shndërruar në vendin e dytë në botë, pas Uruguait, që legalizon shitjen dhe përdorimin e kanabisit. Ligji ka hyrë në fuqi këtë...