Politike

Home Politike

Lajmet e fundit

Amerikani Nestor përzgjedhës i U-20 të Kosovës

Amerikani Ernie Lee Nestor është emëruar përzgjedhës i përfaqësueses U-20 të Kosovës në basketboll. Nestor është edhe ndihmës i përzgjedhësit të përfaqësueses A, Brad Greenberg. Bordi...

Bima që e quajnë dhuratë nga Zoti, shëron çdo gjë

Bima tëmbëlgjaku ka shumë emra, njihet edhe me emrat si rrënja e syve ose rrënja e artë. Të gjitha këto na flasin se kjo bimë...

Kontesti i emrit, Zaev: Sa jemi afër po aq jemi larg...

Ndërkohë kryeministri Zoran Zaev i pyetur rreth zgjidhjes së çështjes së emrit, u shpreh: se sa jemi afër, po aq jemi dhe larg”. Megjithatë sipas...

Çfarë po kurdisin Ermali, Tolga dhe Almeda?

Moderatori Ermal Mamaqi ka publikuar në rrjete sociale disa foto ku ka treguar se ndodhet në Turqi sëbashku me aktoren Almeda Abazi dhe bashkëshortin...

Prokurorët gjermanë kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit

Prokurorët gjermanë kanë nisur këtë të martë aplikimin për ekstradimin e ish-udhëheqësit katalanas, Carles Puigdemont, në Spanjë, pas akuzave që lidhen me rolin e...