Politike

Home Politike

Lajmet e fundit

FOTO/ Gjendet varri i një shtrige

Historia është e mbushur me ekzekutime femrash të dyshuara si praktikante të magjisë së zezë. Së fundmi arkeologët besojnë se kanë gjetur skeletin e lashtë...

Rezultati i pabesueshëm/ Lajini flokët me paracetamol

A keni ëndërr që të keni një kokë të harlisur flokësh? Keni provuar të gjitha shampot të shtrenjtë, por asgjë nuk iu përshtatet. Megjithatë...

CIA: Kina i ka shpallur “luftë të ftohtë” SHBA

Qëllimi i operacioneve kineze për të shtrirë ndikimin në botë është që Kina të zëvendësojë Shtetet e Bashkuara si superfuqia udhëheqëse në planet. Gjatë forumit...

Zjarr në një banesë, vajza 13-vjeçare shpëton mrekullisht

Një vajzë 13 vjeç ka rrezikuar seriozisht jetën ditën e sotme, si pasojë i një zjarri të rënë në shtëpinë e saj. Ngjarja ka ndodhur...

Jo vetëm dietë/ 5 këshilla thelbësore për tu dobësuar

Ndjekja e një diete të shëndetshme është e rëndësishme për të humbur peshë, por janë dhe disa këshilla e sugjerime që ju ndihmojnë në...