ShowBiz

Home ShowBiz

Lajmet e fundit

Akuza: Edi Rama si Enver Hoxha, ndërton shtet për rilindasit e...

Në një  intervistë të fundit të tij dhënë gazetares Entela Resulaj për Dita-n, shkrimtari Kim Mehmeti, me shtetsi maqedonase, bën një analizë të thellë,...

Linda Rei rrëfen si vendosi të bëhej femër: Mora gërshërët dhe…

Ajo është fizikisht një femër tani, dhe prej vitesh është shprehur se ka kuptuar se i përket gjinisë femërore. Pikërisht për faktin se ka...

Alarmi i Berishës: Vuçiç gati të bëjë gjithçka për tjetërsimin e...

Ish-kryeministri Sali Berisha, priti në një takim kryetarin e komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, pasditen e djeshme. Në një deklaratë pas takimit, ish-kryeministri Berisha...

Ish-kreu i OKB-së, Kofi Annan ndërron jetë në moshën 80-vjeçare

Ish sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Kofi Annan ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare, dhe lajmi është bërë i ditur nga vetë OKB. Mësohet...

Nis pelegrinazhi në Malin e Tomorit, masat e policisë

Pas dy ditësh mbahet në Malin e Tomorit pelegrinazhi i shenjtë, i cili do të zgjasë deri më 25 gusht. Në lidhje me këtë ngjarje...