Sport

Home Sport

Lajmet e fundit

Vasili: Kryeministër, përfundimisht je i trashë!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, e ka cilësuar të trashë kryeministrin Edi Rama, pasi ende nuk e ka kuptuar vettingun në...

Ndoka: Goditja ndaj mjekëve e papranueshme

TIRANE- Deputeti dhe kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka reaguar pas arrestimit të disa mjekëve në spitalin e Shkodrës me pretendimin se kanë...

Arrestohet pogradecari sapo doli nga ambasada amerikane në Tiranë

Arrestohet një person nga Pogradeci, pasi paraqiti dokumente false certifikatë dhe diplomë shkolle për të marrë vizë në ambasadën amerikane në Tiranë. Prangosja e tij...

Plas herri dhe grushti te zyra e prokurorisë së krimeve të...

Ajo çka mësuam dje për largimin e disa prokurorëve nga puna në Tiranë, të cilët, sipas prokurorisë nuk kanë pranuar të futen në shortin...

Publikohen ndryshimet në ligjin e tatimit mbi të ardhurat dhe dispozita...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi tatimpaguesit se në Fletoren Zyrtare nr.134, datë 18.09.2018, u publikua ligji nr.39/2018, datë 09.07.2018 – Për disa ndryshime...