Te ndryshme

Home Te ndryshme

Lajmet e fundit

Laboratori i heroinës, reagon Berisha: Fshatarët e Hasit, kurbanë të partisë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar kapjen e 100 kg heroine në një laborator droge të zbuluar nga policia në Has. Në një status në Facebook,...

Kina do lëshojë në hapsirë Hënën artificiale

Kina do të lëshojë një satelit në hapësirë që do të marrë përsipër detyrën e një “Hëne artificiale” dhe do të pasqyrojë dritën e...

Tabaku e PD: Shqiptarët paguajnë naftën më të shtrenjtë në rajon,...

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, shkruan se shqiptarët e paguajnë karburantin më shtrenjtë se njerëzit e tjerë të rajonit. Përveç kësaj ajo shton...

Dieta vegjetariane që ndjekin ‘Vipat’

Termi flexitariana vjen nga greqishtja që do të thotë 'dieta vegjetariane'. Ajo u krijua nga dietisti amerikan Dawn Jackson Blatner, i cili në vitin 2008...

Aktori i famshëm do të dhurojë pasurinë e tij prej 619...

Aktori i njohur, Chow Yun-fat ka njoftuar se do dhurojë të gjithë pasurinë e tij për bamirësi. Chow, pasuria e të cilit arrin në...