Te ndryshme

Home Te ndryshme

Lajmet e fundit

Nuk ishte terrorist, zbulohet pse taksisti hyri mes turmës në Moskë

Shoferi i taksisë, i cili kishte hyrë sot në trotuar në qendër të Moskës, jo shumë larg Sheshit të Kuq, nuk ishte nën ndikimin...

Ditarët e udhëtimit zbulojnë racizmin e Einsteinit

Ditarët e udhëtimit privat të fizikanit të njohur Albert Einstein e i botuar rishtazi ka zbuluar pikëpamjet raciste dhe ksenofobie të tij. Shkruar nga tetori...

VIDEO/ Pas 43 vitesh martesë, gruaja nxjerr burrin nga shtëpia, i...

Një çift bashkëshortësh është bërë pjesë e seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Pas 43 vitesh martesë z.Qani është nxjerrë jashtë shtëpie...

Kaos në Rinas! Njerëzit në pritje, punonjësit duke parë ndeshjen

Vetëm në Shqipëri ndodh që të krijohen radhë të gjata kudo që shkon, për të paguar dritat, ujin, në postë por edhe në aeroport. Ish-ministri...

VIDEO/ Jo vetëm Gjermania, edhe Brazili bën blof me Zvicrën

Në “Rostov Arena” u luajt sfida e Grupit E mes Brazilit dhe Zvicrës, shkruan Syri.net. Takimi i dy prej pretendentëve të këtij grupi u mbyll...