Coutinho: Do ishte magjike nëse Neymar do kthehej

0

Mesfushori i Barcelonës, Philippe Coutinho, ka thënë se do ishte mëse i lumtur nëse bashkkombasi i tij Neymar do kthehej në Barcelonë.

Kjo lëvizje e papritur për Barcelonën, e detyroi ekipin katalanas që të kërkojë për një tjetër sulmues. Në janar Barcelona transferoi Philipe Coutinho-n nga Liverpooli për vlerën e 160 milion eurove. Ai u shpreh se do ishte i lumtur të luante me Neymar-in në një ekip.

“Unë kam të njëjtat ndjenja si Rakitic, “-tha Coutinho në paraqitjen e Kupës Ndërkombëtare të Mesdheut”

“ Ai është një lojtar i madh. Unë luaj me të për ekipin ndërkombëtar dhe është një privilegj i vërtetë.” Do të ishte mirë nëse ai do të vinte “

Neymar nuk është braziliani i vetëm për të cilin diskutoi Coutinho, ai gjithashtu foli për lojtarin më të ri të Barcelonës, Arthur i cili u ble nga Gremio ditët e fundit.

“Ai është gjithashtu i madh lojtar, me të cilin kam luajtur në nivel ndërkombëtar “, shtoi ish lojtari i Interit.” Ajo që sjell ai është shmë cilësore dhe ka personalitet në fushë.

Arthur do të të shkojë në Katalonjë, këtë verë ose në janar 2019.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.