Home Aktualitet Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin e shpërthimit: Të plagosurin e morën zvarrë

Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin e shpërthimit: Të plagosurin e morën zvarrë

0

Shpërthimi në Shkodër nuk u ndje vetëm në lagjen “Rus” aty ku ishte vendosur eksplozivi por në të gjithë qytetin. Por ata që kanë përjetuar më shumë tronditjen janë tregtarët e Zdrales dhe banorët e lagjes “Rus”.

Ata kanë treguar për News24 e “BalkanWeb” momentet e para kur dëgjuan shpërthimin dhe kur panë të plagosurit. Një grua thotë se po e tërhiqnin zvarrë një të plagosur, ndërsa janë ende të trembur.

Çfarë po bënit kur ndodhi shpërthimi?
Kam qenë me shpinë kur e kam dëgjuar shpërthimin, kam parë dyqanin copë-copë xhamat.

A patë njeri të dyshuar?
Absolutisht nuk dimë gjë, kanë qenë plot njerëz duke kaluar rrugës.

A patët frikë kur dëgjuat shpërthimin?
Boll patëm frikë si nuk patëm sa na kapur zemra, gjunjët nuk po na mbajnë.

A i patë të plagosurit?
Kemi parë një, që e kanë tërhequr zvarrë se nga e çoi ambulanca s’dimë gjë.

A keni pësuar gjë?
Unë e kam shtëpinë më larg, por u dëgjua shpërthimi. Erdha të shikoja një shok që është këtu.

Burimi BW

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.