E premte me vranësira, priten edhe shira në disa zona

0

14 qershor: moti do të jetë i paqëndrueshëm vranësira mesatare deri të dendura të cilat në mesditë do të shoqërohen me rreshje shiu në zonat malore dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 12/28°C

Zonat e ulëta 19/29°C

Zonat bregdetare 20/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.