FOTO/ Adelina Ismaili mbajti premtimin,në rresht të parë me flamurin e LGBT-së

0

Këngëtarja Adelina Ismaili ashtu siç kishte paralajmëruar, edhe e mbajti premtimin e saj duke marrë pjesë në ‘Paradën e Krenarisë’.

Ajo përveç që mori pjesë në paradë, edhe i priu asaj me flamurin e komunitetit LGBT.

Parada u mbajt përgjatë tri shesheve të kryeqytetit, “Skënderbeu”, “Nëna Terezë” dhe “Zahir Pajaziti”.

Pjesëmarrës të shumtë kërkuan më shumë të drejta për komunitetin LGBT.

Adelina Ismaili gjithmonë ka shprehur hapur mendimin e saj për më shumë të drejta për komunitetin LGBT ashtu si dhe shumë këngëtare të tjera si Dua LIpa, Rita Ora etj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.