Home Sport Gara në FSHF, gazetari: Fino të dorëzojë mandatin

Gara në FSHF, gazetari: Fino të dorëzojë mandatin

0

NGA ERVIN BAKU

Mendimin tim modest për zgjedhjen e presidentit të FSHF-së do ta jap në ditët e ardhshme. Jo sot. Por sot mund të them me siguri që kandidati Bashkim Fino duhet ta lerë detyrimisht mandatin e deputetit dhe çdo funksion tjetër në parti. Dhe këtë duhet ta bëjë sa më parë.

Duhet të ndahet politika nga sporti. Duhet ta bëjë sa më parë, sepse në të kundërt do të ketë reagim të fortë nga UEFA dhe FIFA. Nuk mundet kurrësesi që një deputet dhe funksionar partie të jetë kandidat për postin e presidentit të një federate sportive. Kjo është një trysni e pastër politike mbi sportin. Dhe kjo ia bën muuuu! Tani

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.