Home Bota Gjermani/ Përplasen dy avionë gjatë fluturimit

Gjermani/ Përplasen dy avionë gjatë fluturimit

0

GJERMANI – Teksa i afroheshin aeroportit gjerman, dy aeroplanë të vegjël janë përplasur në ajër

Mediat vendase raportojnë se nga incidenti ka 2 viktima. Aeroplanët u rrëzuan në Adolf Wurth Aeroportit në Schwabisch Hall.

Të dy të vdekurit ishin pilotë sipas Bild.de, por hetuesit thonë se numri i të vdekurve do të vazhdojë të rritet ndërsa ekuipazhet po vazhdojnë të kërkojnë viktimat.

Avionët u përplasën teksa po përpiqeshin të uleshin në aeroport në të njëjtën kohë rreth orën 16:00 të dielën. Ata fluturuan respektivisht nga Shtutgart dhe Regensburg.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.