Guardiola “shënjestron” Thiago Alcantaran, gati 50 milionë euro

0

Pep Guardiola dëshiron të drejtojë një ish-lojtar të tijin. Bëhet fjalë për mesfushorin Thiago Alcantara, që është edhe vëllai i Rafinha, dhe që aktivizohet në radhët e Bayernit të Mynihut.

Trajneri i Manchester City kërkon ta sjellë në “Etihad” që këtë merkato dhe i ka kërkuar drejtuesve të nisin bisedimet me lojtarin dhe klubin bavarez.

Për momentin mendohet se Citizens janë të gatshëm të paraqesin një ofertë prej 50 milionë eurosh për 27-vjeçarin spanjoll.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.