Hoxha: Kukësi i fortë, por një fitore na rrit moralin

Së bashku me trajnerin Lerda, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Kukësit, ka folur edhe kapiteni Alban Hoxha. Gardiani i njohur ka vlerësuar verilindorët, por sipas tij synimi i tyre është që të marrin gjithmonë 3 pikët.

 

“Kukësi është një ekip i fortë, nga më të fortët nga pretendentët. Por, një fitore të rrit moralin dhe shpreson që gjithë kampionatin të mbash vendin e parë dhe të luash për kampion. Shpresoj tek një fitore, që do të na shërbejë edhe për moralin dhe do të jetë një fillim i mirë për kampionatin.

Ne jemi ekip i ndërtuar për kampion dhe me çdo ekip luajmë për tri pikët. Por, edhe trajneri e tha që duhet të shohësh lojën. Nëse do marrësh një pikë dhe mënyrën si do e marrësh, mund të jesh dhe i kënaqur, ose mund të jesh duke fituar dhe pastaj barazohesh. Por, ne do luajmë për tri pikë si gjithnjë.

Tifozët? Ata gjithmonë kanë qenë lojtari ynë i 12-të, meqë është hapja e kampionatit, Tirana është afër, mendoj se do jenë në stadium. Janë mbështetje dhe kanë qenë gjatë gjithë viteve që kam qenë këtu. Shpresoj të vazhdojë edhe këtë vit”, deklaroi Hoxha.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.