Home Sport Ja sa fiton Cristiano Ronaldo në vit

Ja sa fiton Cristiano Ronaldo në vit

0

Vitin e kaluar , Ronaldo u emërua për herë të katërt si lojtari më i mirë i FIFA-s në botë,  dhe siguroi një zgjatje të kontratës me Real Madridin, i cili do t’i paguajë më shumë se 50 milionë dollarë për cdo vit për katër vitet të ardhshme si dhe nënshkroi një kontratë jetëgjatë me Nike me vlerë më të lartë se 1 miliard dollarë që e bën Ronaldon si atletin  numër një më të paguar në botë, transmeton botapress.info.

Vendi I  tij I  lindjes, Portugalia, e nderoi duke riemërtuar një aeroport ndërkombëtar  në emrin e tij pasi ai e çoi vendin në UEFA verën e kaluar.

Këtë sezon ai e udhëhoqi Real Madridin në titullin e La Ligas dhe kurorën e Ligës së Kampionëve.

 Linja e tij në rritje e produkteve të markës CR7 tani përfshin këpucë, mbathje, aromë, xhinse dhe një linjë hotelesh.

Ronaldo mbetet atleti më i popullarizuar në botë me 275 milionë ndjekës të mediat sociale.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.