Home Sport Këtë skuadër pritet ta drejtojë Mourinho

Këtë skuadër pritet ta drejtojë Mourinho

0

Jose Morinho aktualisht është i papunë pas shkarkimit nga Manchester United pak javë më parë.
Tashmë ai mund të rikthehet te ekipi ku nisi për herë të parë profesionin e trajnerit. 55-vjeçari e ka nisur pikërisht te Benfica karrierën e tij si trajner në vitin 2000.

Aventura e tij atje ka zgjatur vetëm 3 muaj.

Mediat portugeze thekson se Benfica nuk është në gjendje të paguajë rrogën e tij të lartë dhe mund t’i ofrojë një kontratë deri në fund të sezonit.

Trajneri ka qenë në krye të ekipit nga Portugalia për vetëm 11 takime, ku më pas është larguar për shkak të mosmarrëveshjes së kontratës.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.