Home Analiza Kush mund ta fitojë “Eurovision 2018”?!

Kush mund ta fitojë “Eurovision 2018”?!

0

Eurovisioni këtë vit po mbahet në Lisbonë, ndërsa jemi vetëm 24 orë larg natës finale.

Edhe pse shpesh nuk janë të sakta, këto janë parashikimet e para për renditjen e shteteve, dhe nga kjo listë e publikuar në mediat e huaja, rezulton se Eleni Foureira renditet e para, e ndjekur nga Izraeli.

Ndërsa Shqipëria është renditur shumë poshtë, në vendin e 25, ndërsa Italia në vendin e 6.

Ja renditja:

Cyprus

Israel

France

Germany

Sweden

Italy

Ireland

Lithuania

Norway

Australia

Estonia

Czech Republic

Bulgaria

Finland

Moldova

Hungary

Denmark

Austria

Spain

Ukraine

Netherlands

United Kingdom

Slovenia

Portugal

Albania

Serbia

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.