LIVE/ Basha: Duam garancinë për jetën e çdo qytetari, votën e lirë

0

Gjatë fjalës së tij para mijëra protestuesve, kreu i PD Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama se përdor dhunën si përgjigje ndaj halleve dhe problemeve të shqiptarëve.

“Për Shqipërinë si gjithë Europa. Rama Ik! Një protestë e jashtëzakonshme. Duam garancinë për jetën e çdo qytetari, votën e lirë. Kryeministri dhe qeveria ilegjitime i dalë me votë nga krimi i organizuar u përgjigj me dhunë barbare, me rrahje, me gaz lotsjellës, me gaz helmues. Për plagët që i ka hapur këtij vendi, përgjigja e vetme e Ramës ishte dhuna. Ky është parlament ilegjitim, qeveri ilegjitime, kryeministër ilegjitim”, u shpreh Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.