LIVE/ Protesta e Unazës/ Paralajmëron banori: Do vini, por do merrni kufomat tuaja

0

Vijon edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re në Tiranë, të cilët kundërshtojnë projektin që shkatërron banesat dhe bizneset e tyre.

Një prej banorëve, teksa fliste para turmës së protestuesve, paralajmëroi se nëse do të tentohet forca ata do të dinë si ti përgjigjen.

Sipas tij, ministër i brendshëm Sandër Lleshaj është shndërruar në një ushtar të kryeministrit Rama.

“Hoqi gradat e gjeneralit dhe u bë ushtari i Edi Ramës, një piktor i dështuar, një familjar i dështuar, një plehtë që nuk gjendet në Shqipëri. Duhet të jemi të vëmendshëm. Mos e merrni me frikë që sjellin letra. I sjellin sepse duan të përshpejtojnë. Le të vijnë e do marrin kufoma. Do ikin para 30 qershorit. Mobilizohuni! Me çfarë do tu përgjigjeni dikujt që të vjen me gatz në shtëpi? Këtë mendoni”, tha një prej qytetarëve.

Protesta live:

LIVE – Protesta e banorëve të Unazës së Re. Opozita qëndron në krah të tyre!

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Samstag, 20. April 2019

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.