Lulzim Basha përsërit thirrjen: Asnjë hap! Bashkohemi të gjithë më 8 korrik!

0

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka përsëritur sot thirrjen, drejtuar qytetarëve shqiptarë, për t’u mbledhur të gjithë në një protestë kombëtare më 8 korrik në Tiranë kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Basha shkruan në Fb krahas kësaj videoje: “Të hënën 8 korrik në ora 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë kundër diktaturës së krimit, bashkohemi në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, bashkohemi kundër bandës që grabit gjithçka, bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj, për Shqipëria si Europa! Asnjë hap pas! Rama ik!” përfundon Basha.

Të hënën #8korrik në ora 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë kundër diktaturës së krimit, bashkohemi në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, bashkohemi kundër bandës që grabit gjithçka, bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 6. Juli 2019

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.