Home Te ndryshme Ndodh vetëm një herë në 823 vjet! Ja çfarë fenomeni pritet në...

Ndodh vetëm një herë në 823 vjet! Ja çfarë fenomeni pritet në muajin dhjetor

0

Muaji dhjetor i këtij viti, do të jetë muaji i veçantë i të gjithë muajve që kemi kaluar dhe do të kalojmë në jetën tonë.

Fenomenet që e bëjnë këtë muaj të veçantë është se ndodhin vetëm një herë në 823 vjet.

Në do të përjetojmë për herë të parë në jetën tonë këtë fenomen, pasi në muajin dhjetor do të kemi 5 të shtuna, 5 të diela dhe 5 të hënave. Kjo ndodh vetëm një herë në 823 vjet. Kinezët e quajnë këtë “Toka e plotë e parave”.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.