Nëse shenjat e HOROSKOPIT do ishin katastrofa natyrore, ja çfarë ‘dëmesh’ do shkaktonit!

0

Katastrofat natyrore nuk janë aspak të mirëpritura. Dëmet e tyre janë nga më minimalet te ato më fatalet. Edhe njerëzit, bazuar në shenjat e tyre të horoskopit dhe karakteristikave të ndryshme, mund të krahasohen lehtë edhe me katastrofat natyrore. Zbulojeni më poshtë

Dashi – Të lindurit e kësaj shenje janë si Vullkan. Gati të shpërthejnë në çdo moment.

Demi – Ata janë si tërmet. Ndodh rrallë, por kur ndodh shkakton dëme të mëdha.

Binjakët – Si një stuhi rërë ata nuk dijnë të pushojnë, dhe e ke të pamundur t’i ndalësh.

Gaforrja – Të lindurit e kësaj shenje janë si një valë baticash, të papritur dhe të vështirë për tu kaluar.

Luani – Nuk mund të ishte asgjë tjetër veç se një zjarr me përmasa të mëdha. Ashtu si zjarri, nëse fillon e ke të pamundur ta ndalësh.

Virgjëresha – Të lindurit e kësaj shenje mund të krahasohen me një ortek. E ke të pamundur t’i ndalësh.

Peshorja – Ashtu si era e fuqishme, Peshoret veprojnë shpejtë dhe janë të paparashikueshme.

Akrepi – Si një stuhi me vetëtima edhe të lindurit e kësaj shenje janë të errët, misteriozë, dhe shkatërrues.

Shigjetari – Këta persona janë si një tornado, të fuqishëm dhe plotë me energji

Bricjapi – Të lindurit e shenjës së Bricjapit janë si ngrica, kur i acaron mund të jenë tmerrësisht të ftohtë

Ujori – Janë fiks si një Asteroid, mund të jenë nga një planet tjetër.

Peshqit – Ata janë si një përmbytje, të thellë dhe të pakalueshëm.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.