Home Te ndryshme Parashikimi i motit, e enjte 14 qershor 2018

Parashikimi i motit, e enjte 14 qershor 2018

0

Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë ndikimin deri në mesditë kur vranësirat fuqizohen në zonat Lindore duke sjellë shira të përkohshëm.

Vonë pasdite dhe gjatë natës, kthjellimet me vranësira kalimtare ri-kthehen në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në orët e mëngjesit dhe mesditës duke variuar nga 13 në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke ruajtur në det dallgëzimin deri 2 ballë.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.