Parashikimi i motit për çdo qytet deri të shtunën

0

Parashikimi i motit për ditët në vijim, për çdo qytet, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, duke nisur nga sot

Dita e mërkurë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare. Era do të jetë nga veriperëndimi 2-12m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare. Temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat e mëngjesit dhe rritje në ato të mesditës.

Zonat malore 3 ?C deri në 18 ?C
Zonat e ulëta 6 ?C deri në 22 ?C
Zonat bregdetare 9 ?C deri në 21 ?C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.