Home Aktualitet Partnerja kryesore në valle rrëfen pengun më të madh të Rexhep Çelikut

Partnerja kryesore në valle rrëfen pengun më të madh të Rexhep Çelikut

0

Kanë nisur sot në orën 11:00 homazhet për mjeshtrin RexhepÇekiku, i cili gjatë orëve të para të ditës së djeshme humbi jetën për shkak të një sëmundjeje të rëndë.

Lili Cingu ka qenë shoqëruesja e tij për një pjesë të mirë të karrierës.

Në një komunikim për mediat ajo ka treguar edhe pengun më të madh të jetës së Çelikut.

“Rexhepi ishte legjenda e valles shqiptare. Ishte një shqiponjë që fluturonte kudo që shkelte, madje edhe gurët e sokakut sot po qajnë për të. Rexhep të kam në krahë dhe po kërcejmë akoma vallen e bukur të shqipeve… Është një humbje e madhe për vendin tonë. Sa i përket pengut të tij më të madh ishte se sot ai po fluturon që vallja mos të ndalet, të vazhdojë dhe vendi të jetë një shqiponjë ashtu siç ne e meritojmë”., tha ajo ndër të tjera.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.