Pasi i goditi me gaz e ujë, policia arreston 14 qytetarë

0

Protesta paqësore e djeshme e organizuar nga opozita, u provoku nga policia e cila në mënyrë të beftë dhe pa asnjë paralajmërim kur filloi të hedhë gaz lotësjellës dhe ujë ndaj qytetarëve.

Por edhe pas kësaj dhune të ushtruar ndaj qytetarëve, të cilët më pas nisën të qëllonin në gurë, policia nuk është ndalur, por ka bërë dhjetëra shoqërime në Tiranë e rrethe.

Mëngjesin e sotëm policia thotë se në Tiranë ka ndaluar 14 qytetarë në lidhje me protestën e djeshme.

Shoqërime të qytetarëve po bëhen edhe nëpër rrethe.

8 persona jane shpallur ne kerkim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.